Ako si vybrať kuchynský robot?

Prečo sa rozhodnúť pre kúpu kuchynského robota?

Neviete ako si vybrať kuchynský robot? Tento článok Vám k tomu napomôže.

Kuchynský robot je vhodný pomocník do každej kuchyne. Vďaka nemu dokážete ušetriť množstvo času, miesta a často krát aj finančných prostriedkov, keď zoberieme do úvahy, že by sme museli každý zo spotrebičov, ktorými robot disponuje kupovať osobitne. Nie je náročný na skladovanie ani údržbu, je vhodný na prípravu rôznych domácich špecialít, stačí len mať po ruke ten vhodný recept.Kuchynský robot Kenwood Major KMM770

Takisto nie je náročný na obsluhu, všetky modernejšie kuchynské roboty sú dômyselne premyslené, čiže jednoduchá manipulácia je zaručená. Dnešné roboty majú vo svojom príslušenstve zabudované multifunkčné rameno, ktoré patrí medzi najdôležitejšie súčasti robota. Rameno je možné vyzdvihnúť do polohy, pri ktorej si môžete vymeniť rôzne súčasti, ktoré práve potrebujete na mixovanie (napríklad miešacie metly, alebo hnetacie háky a iné). Aplikuje sa to zvyčajne jednoduchým stlačením tlačidla, po ktorom sa rameno vyzdvihne z objemu misy a po výmene ho zas jednoducho sklopíte a môžete mixovať.

Kuchynský robot Bosch MUM 57860

Výber kuchynského robota podľa obsiahlosti funkcií

Dôležitú rolu pri výbere kuchynského robota hrá príslušenstvo, pretože čím obsiahlejšie je príslušenstvo, tým máte viacej možností na prípravu vášho obľúbeného jedla. Niektoré kuchynské roboty majú všetko príslušenstvo obsiahnuté hneď v základnej kúpe. Pri niektorých je to tak, že pri prvej kúpe dostanete obmedzené príslušenstvo, avšak pri potrebe ďalšieho je možné si ho dokúpiť. Je na Vás či si hneď kúpite robota, s ktorým dostanete kopec príslušenstva alebo si kúpite obmedzené a podľa potreby si dokúpite ďalšie súčasti. Pretože niekedy je zbytočné kupovať robota s veľkým množstvom príslušenstva, ak ho nevyužijete.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk kuchynské roboty a iné spotrebiče za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Väčšina funkčne rozsiahlejších robotov má na povrchu zabudované nástavce pKuchynský robot Bosch MUM 4880re aplikovanie rôzneho príslušenstva,  rozširujúceho funkčnosť robota. Na tieto nástavce je možné aplikovať príslušenstvo akým môže byť:

 • misa na ponorné mixovanie
 • mlynček na mäso
 • klasický mixér
 • krájač
 • mlynček výrobu domácich cestovín
 • lis na citrusy
 • odšťavovač
 • sušienkovač

Okrem tohto príslušenstva, ktoré rozširujú funkcie robota pri kúpe môžete dostať aj doplnkové príslušenstvo, či už je to DVD s receptami, ktoré Vám napomôže pri základnej funkcií robota a to je príprava chutných pochúťok, ďalej praktickú taštičku na príslušenstvo, alebo rôzne iné.

Následne si stručne popíšeme jednotlivé hlavné časti príslušenstva robota.

Misa na ponorné mixovanie

Táto súčasť kuchynského robota patrí medzi základnú výbavu, ktorú by mal mať každý kuchynský robot. Väčšinou býva táto misa z nerezového materiálu.V mise je možné mixovať takmer akékoľvek prísady na vaše jedlá, od vajíčok cez rôzne tekuté zmesi až po cesto.

Kuchynský robot Kenwood Major KMM770

Kapacita pri miešaní cesta je rôzna podľa druhu a výkonu robota, niektoré roboty dokážu vymiešať 2 kg, niektoré 2,9 kg cesta, je to závislé od technických parametrov samotného robota.Takisto aj objem nádoby býva rozdielny, väčšinou je to 3,9 l, avšak pri kvalitnejších pomocníkoch to môže byť aj napríklad 4,5 l alebo naopak aj menej. Dôležitú úlohu tu zohráva drobné príslušenstvo akým môže byť:

 • hnetací hák

Je hlavne používaný pri príprave cesta, kedy vytvára hladké cestá poprípade aj iné, podľa potreby.

 • miešacia metla

Používa sa hlavne pri šľahaní bielok a žĺtok, alebo prísad podobnej konzistencie.

 • balónová metla

Môže byť z rôznych materiálov, pri kvalitnejších robotoch je to z nerezovej oceli. Pomocou nej, dokážete všľahať potrebné množstvo vzduchu napríklad do vaječných bielkov, alebo tenkého cesta.

 • hnetač v tvare K

Je neoceniteľná pri príprave mnohých sladkostí a zákuskov, od koláčov cez jemné pečivo, cukrovinky a cookies.

Kuchynský robot Bosch MUM 4655EU

Všetky tieto časti sú používanie podľa cieľa, ktorý chcete dosiahnuť.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk kuchynské roboty a iné spotrebiče za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ďalšou neoddeliteľnou funkciou každého kvalitnejšieho robota je systém planetárneho miešania, pomocou ktorého robot dokáže pohodlne vymiešať celý obsah nádoby bezozvyšku. Súčasťou misy môže byť aj krytka, ktorá je na povrchu nej a zabezpečuje aby sa z nádoby nedostala von hmota.

Mlynček na mäso

Ak plánujete pripravovať aj nejaké mäsové špeciality či už fašírky, domáce klobásy alebo iné pochúťky z mäsa, mlynček sa Vám zíde. Jeho kvalita môže byť rôzna, môže mať plastový alebo kovový povrch, taktiež k nemu môžete dostať kotúče na rôzne druhy mletia, alebo nástavce na prípravu rôznych jedál. Mlynček môže byť vybavený kotúčmi ako sú napríklad pre jemné mletie alebo hrúbkované mletie a iné. Navyše môže disponovať aj nástavcami napríklad na mletie klobás alebo prípravu kebabov.

Kuchynský robot Bosch MUM 4655EU

Klasický mixér

Klasický mixér je jedna z častí robota, ktorá by v domácnosti nemala chýbať, no napriek tomu ho nemá každý robot. Nádoba môže byť buď plastová alebo sklenená, samozrejme kvalitnejšia je tá sklenená a môže mať objem od 1 l aj napríklad po 1,7 litra pri kvalitnejšom pomocníkovi. Žiadny bežný mixér by nemal mať problém pomlieť všetko od zeleniny cez orechy, ba ani ľad, samozrejme všetko závisí aj od výkonu motora. Napomôže vám pri výrobe rôznych domácich smoothie nápojov.

Kuchynský robot Bosch MUM 4655EU

Krájač

Je vhodným pri príprave rôznych zdravých, domácich šalátov alebo príloh k hlavným jedlám, ba dokonca pomôže nastrúhať aj horkú čokoládu. Jeho kvalita môže byť opäť rôznorodá. Môže obsahovať 3 kotúče pre rôzne druhy krájania:

 • strúhací kotúč
 • kotúč pre jemné strúhanie
 • krájací kotúč

Tieto kotúče Vám napomôžu nakrájať danú zeleninu ako práve chcete, každý z nich má špecifický štýl krájania.

Kuchynský robot Bosch MUM 52131

Mlynček na výrobu domácich cestovín

Tento druh príslušenstva síce nieje až tak bežný, avšak predsa ho niekoľko robotov v príslušenstve má, po prípade sa dá dokúpiť osobitne. Táto špecifická časť príslušenstva, slúži na krájanie pripraveného cesta na rezance. Čiže po tom ako Vám robot cesto vymiesi, Vám ho stačí vyvaľkať a robot z neho nakrája rezance, ktoré už len uvaríte a môže sa pripravovať chutná polievka.

sencor-stm-44rd-kuchynsky-robot-cervena

Odšťavovač

Odšťavovač je taktiež dobre využiteľná súčasť príslušenstva. Stačí do určenej nádoby nakrájať ovocie alebo zeleninu a odšťavovač z toho vyrobí chutnú šťavu plnú vitamínov. Vďaka dômyselne premyslenému systému nedochádza k žiadnej strate vitamínov. Doplnkom k odšťavovači môže byť aj lis na citrusy, avšak ten dokáže odšťaviť len tropické ovocie, akým sú napríklad také pomaranče alebo citróny. Jeho zadovážením sa vyhnete kúpe nekvalitných džúsov, ktoré nahradí kvalitná domáca šťava.

kuchynský-robot

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk kuchynské roboty a iné spotrebiče za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Sušienkovač

Špičková výbava kuchynského robota môže byť obsiahnutá aj o takzvaný sušienkovač. Vyskytuje sa síce zriedkavejšie ako ostatné súčasti robota, ale pri obsiahlom príslušenstve ho je možné nájsť. Stačí pridať do nádobky vopred pripravené cesto a sušienkovač Vám pripraví čerstvé sušienky. Môže pomôcť pri potrebe rýchlej prípravy cukroviniek. Väčšinou máte na výber z viacerých formičiek, rôznych tvarov, pomocou ktorých si vyberiete tvar sušienky.

kuchynský-robot

Výber kuchynského robota podľa výkonu

Aby bol kuchynský robot schopný bez väčších problémov spracovávať suroviny je potreba výkon minimálne 500 W. Avšak pri tejto hodnote nemusí byť spracovanie hmoty stopercentné, ako napríklad pri výkone 1000 W, kedy by ste mali bez problémov spracovávať aj mäso, kdežto pri slabšom výkone by to bolo o hodne ťažie. Na trhu sa pohybujú drahšie roboty s výkonom 1500 W, pri týchto robotoch je spracovanie na maximálne profesionálnej úrovni a robota by nemalo zaskočiť nič. Samozrejme niektorým stačia slabšie výkony, no keď mienite obetovať viac finančných prostriedkov budete zaručene spokojní.

Môže sa kuchynský robot preťažiť?

Vždy si prečítajte návod na obsluhu a držte sa ho. Ak má nádoba kuchynského robota objem 3 litre, no v návode sa píše, že do nej môžete nasypať/naliať maximálne 2 kilogramy surovín, rešpektujte to, inak by mohlo dôjsť pri prehriatiu a následne poškodeniu motora. Výkonnejšie modely sú odolnejšie voči prehriatiu či preťaženiu ako ich slabší kolegovia, preto ak radi varíte a pečiete vo veľkom, určite si vyberte výkonnejší prístroj.

Ako udržiavať a čistiť kuchynský robot?

Kuchynský robot síce šetrí Váš čas, avšak to neznamená, žeby ste mali stráviť pol dňa jeho čistením. Preto sa radšej rozhliadnite po takých robotoch, ktoré nemajú veľa záhybov, kde by sa mohli udržiavať nečistoty, ktoré je ťažko očistiť. Nájdite si taký typ, ktorý sa dá umyť v umývačke, dá sa ľahko zložiť a poskladať. A hlavne dbajte na to aby ste ho vždy pri čistení mali vybratý z elektriny.

Čo všetko kuchynský robot zvládne?

Hlavný dôvod kúpi kuchynského roboty je vždy pomoc pri príprave jedál. A túto základnú požiadavku by mal aj každý robot spĺňať, to je samozrejmosť. Hoci u niektorých sú možnosti obmedzené, pri niektorých naopak neviete čo skôr variť alebo piecť, pretože niektoré z nich, majú funkcií od výmyslu sveta. Konkrétne špeciality Vám neporadím, lebo až taký gurmán nie som, avšak ak ani vy nepoznáte žiadne vhodné recepty tak to nieje žiaden problém, pretože v niektorých baleniach ku samotnému pomocníkovi môžete dostať aj DVD s kulinárskymi receptami. Sú tam skvelé návody pre rôzne druhy jedál.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk kuchynské roboty a iné spotrebiče za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

No teraz späť k téme, základnou funkciou každého robota je miešanie či už cesta, bielok a podobne, to by mal zvládnuť aj lacnejší kuchynský robot. Cenovo drahšie kuchynské roboty už by mali mať viac funkcií. Medzi také základne patrí mixovanie smoothie nápojov za pomoci plastového alebo skleného mixéra. Krájač je tiež často vyskytujúca sa položka, pomocou ktorej dokážete nasekať zeleninu poprípade aj ovocie, napríklad na plátky. Čo by ste povedali na šťavu plnú vitamínov? Tú si dokážete zabezpečiť pomocou samotného odšťavovača alebo praktického lisu na citrusy. Niektoré z robotov dokážu podrviť aj mäso pomocou mäsomlynčeka väčšinou máte na výber z viacerých nástavcom podľa potreby. Dokonca zriedkavejšie, ale predsa môžete natrafiť aj na výrobcu domácich cestovín, pomocou neho si môžete pomôcť pri výrobe napríklad rezancov.

sencor-stm-44rd-kuchynsky-robot-cervena

Kvalita použitého materiálu

Môžu byť 2 typy materiálu, z ktorých môže byť robot a jeho časti skonštruovaný. Ide o plastový povrch alebo kvalitnejší a to, že samotný robot, tak isto ako aj jeho časti sú vyrobené z nerezového materiálu. Samozrejme plastový povrch je menej spoľahlivejší ako nerezový, hrozia rôzne úlomky alebo znehodnotenie povrchu a podobne. Naopak pri nerezovom povrchu sa týchto skutočností nemusíte báť. No samozrejmosťou je, že pri kuchynskom robote s nerezovým povrchom ide zväčša o dosť vyššiu sumu ako je to u plastových povrchoch. Buď si vyberiete finančne dostupnejšieho robota, ale musíte počítať že nemusí vydržať to, čo ten s kvalitnejším povrchom alebo si rovno zadovážite “kovového”, avšak za podstatne vyššiu cenu.

6 faktov, ktoré by ste mali vedieť

1. Robot ako špecialista na pečenie

Niektoré kuchynské roboty vynikajú aj pri príprave súvisiacej s pečením a cukrárskym umením. Sú totiž vybavené planetárnym mechanizmom, ktorý zabezpečuje dôkladné premiešanie celého objemu misy bezozvyšku. Miesenie, miešanie alebo šľahanie, je ľahšie vďaka nastaviteľnej rýchlosti. Vďaka bohatému príslušenstvu sa dajú použiť aj pri úpravách surovín na varenie.

Kuchynsky-robot-Bosch-MUM-XL40G

2. Ohromná sila nožov

Kuchynské roboty, ktoré sú označované prívlastkom food processor vyniknú pri varení pokrmov, kde treba suroviny sekať, strúhať alebo krájať. Nástroje sa upínajú na vysokootáčkovú os, a ďalej závisí už len od výkonu motora či daná zmes alebo nejaké kúsky nebudú pre robota priveľké. Nie každý robot dokáže zmes pripraviť dokonale, tu sa ukáže pravá kvalita robota.

3. Väčší hluk

Jednou z nevýhod kuchynského robota je, že patria medzi najhlučnejšie spotrebiče v kuchyni. Pri výrobe kuchynských robotov, sa zatiaľ nevenuje pozornosť na stíšenie hluku, ktorý produkujú. Je to hlavne hlučnou prevodovkou a motorom. Za najtichšie roboty môžeme považovať pákové roboty, sú približne dvojnásobne tichšie ako iné kuchynské roboty.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk kuchynské roboty a iné spotrebiče za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

4. Pozor na umývačku riadu!

Neodporúčali by sme vám dávať príslušenstvo robota do umývačky, také metly, alebo nože a podobné drobné časti samozrejme môžete, no niektoré by ste mali umyť radšej ručne. A to z toho dôvodu, že chémia v kombinácií s vysokou teplotou pri sušení by mohli spôsobiť znehodnotenie povrchu. Snáď nechcete dokupovať náhradné diely.

5. Zaberajú väčší priestor

Rozmery kuchynských robot a príslušenstva sa pri jednotlivých druhoch podstatne líšia, niektoré zmestíte aj do menšej poličky, avšak na tie väčšie potrebujete pol metra volného úložiska. Obzvlášť ak máte menšiu kuchyňu, tak si radšej preverte rozmery robota a pouvažujte kde ho uložíte.

6. Materiály rozhodujú

Háky a disky na strúhanie by nemali byť vyhotovené z plastu. Pretože sú to najnamáhavejšie časti kuchynského robota a plast by asi moc nevydržal. Takisto najlepšou variantov je sklenný mixér a miska na miesenie cesta by mala byť z kovu, a na sekanie surovín naopak z plastu.

Na trhu sa objavujú zhruba štyri skupiny kuchynských robotov

Do prvej skupiny sme zaradili kuchynské roboty v cenovej relácií pod 100 €. Tieto roboty moc neodporúčame z toho dôvodu, že väčšinou majú viacero nedostatkov, či už obmedzené príslušenstvo (väčšinou sa jedná len o základnú funkciu) alebo veľmi slabí výkon, ktorý často krát spôsobí nekvalitné spracovanie. A zároveň ide zväčša o kuchynské roboty, ktoré sú plastové a rýchlo sa opotrebúvajú.

Najlepšie kuchynské roboty do 100€:

Bosch MUM48W1bosch-mum45w1

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Kvalitná konštrukcia
 • Jednoduchá obsluha
 • Vysoký výkon
 • Uspokojivý objem nádoby

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Nedisponuje fuknciou planetárneho miešania

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Sencor STM 3012Kuchynský robot Sencor STM 301x modrý

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Kvalitná konštrukcia
 • Jednoduchá obsluha
 • Výhodná cena
 • Atraktívny dizajn

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Obmedzené príslušenstvo

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

 

Bosch MUM 4405

VÝHODY TOHTO PRODUKTUbosch-mum-4405

 • Kvalitná konštrukcia
 • Tichý
 • Výhodná cena
 • Ľahká obsluha
 • Jednoduchá obsluha

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Treba davat pozor pri odštavovani aby štava nevošla do elektroniky

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Bosch MUM 48R1bosch-mum-48r1

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Za cenu jedného aj krája a ďalšie segmenty sa dajú postupne dokupovať
 • Praktické nástavce
 • Nenáročná údržba
 • Ľahká obsluha
 • Ingrediencie sa dajú dosýpať aj za chodu

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • niektoré nastavce sú nekvalitné

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Philips HR 7762

VÝHODY TOHTO PRODUKTUphilips-hr7762

 • Robusný
 • Výhodná cena
 • Silný výkon
 • Ľahká obsluha
 • Multifunkčnosť

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Niektoré nástavce sú z plastu

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Sencor STM 3010stolny-mixer-stm-301x-sencor-tyrkysova-detail

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Kvalitná konštrukcia
 • Jednoduchá obsluha
 • Výhodná cena
 • Atraktívny dizajn

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Obmedzené príslušenstvo

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

V tejto skupine sa nachádzajú roboty v rozptyle od 100 do 200 €. V tejto skupine sa už celkom niečo dá vybrať, avšak skôr v hornej časti cenovej hladiny. Tu patria roboty určené pre nenáročného zákazníka, stále majú svoje “muchy”. Dá sa tu vybrať aj robot so slušným výkonom, ale na úrok so slabším a často krát nekvalitným príslušenstvom, avšak funkcionálne už sú roboty na tom oveľa lepšie v porovnaní s predchádzajúcim bodom.

Najlepšie kuchynské roboty od 100 do 200€

Kuchynský robot Bosch MUM 4880

Kuchynský robot Bosch MUM 4880

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Jednoduchá manipulácia
 • Univerzálnosť
 • Možná príprava rozmanitých jedál
 • Rýchla montáž
 • Tichý chod

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Drahé doplnkové komponenty

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Bosch MUM 4655Kuchynský robot Bosch MUM 4655EU

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Bohaté príslušenstvo
 • Kvalitná konštrukcia
 • Množstvo funkcií šetriacich čas
 • Jednoduchá obsluha
 • Výhodná cena

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Menší výkon

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

ETA Centrino 0029 90000kuchynsky-robot-eta-centrino-0029-90000-biely

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Bohaté príslušenstvo
 • Kvalitná konštrukcia
 • Eta poskytuje po registrácii dodatočnú záruku na motor
 • Jednoduchá obsluha
 • Výhodná cena

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Niektoré diely by mohli do seba lepšie a hlavne presnejšie zapadať

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Concept Momento 4420concept-momento-rm-4420

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Pevná konštrukcia
 • Bohaté príslušenstvo
 • Množstvo funkcií, ktoré šetria čas
 • Kvalitná konštrukcia
 • Atraktívny dizajn

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Slabší motor

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

 

eta-gratussino-23-90040

ETA GRATUSSINO 023 90040

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Priehľadný kryt miy
 • Atraktívny dizajn
 • Bohaté príslušenstvo
 • Veľká misa

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Nemá mixér

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

 

V tomto bode sa už nachádzajú často krát aj špičkové kuchynské roboty, ktorým je málo čo vytknúť. Nachádzajú sa tu už roboty s porovnateľne vyšším výkonom a aj príslušenstvom. Avšak aj tu sa nájde pár nedostatkov. Aj keď môže ísť o vysoký výkon a množstvo funkcií, často krát môžete natrafiť na plast alebo v lepšom prípade kombináciu. No aj napriek tomu, kuchynské roboty v tejto cenovej relácií Vám odporúčame najviac a to z prostého dôvodu. Za výhodnú cenu dokážete nájsť výkonného a funkcionálne obsiahleho robota.

Najlepšie kuchynské roboty v tejto kategórií:

Kenwood KM 287kenwood-km287

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Dobrý výkon
 • Atraktívny dizajn
 • Bohaté príslušenstvo
 • Tichý
 • Jednoduché čistenie

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Nie je celokovový

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

eta-gustus-0128-90000

ETA 0128 GUSTUS

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Pevná celokovová konštrukcia
 • Bohaté príslušenstvo
 • Tichý
 • Vysoký výkon

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Obmedzené príslušenstvo

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

ETA 0028 GRATUSeta-gratus-0028-90030

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Pevná celokovová konštrukcia
 • Atraktívny dizajn
 • Tichý
 • Vysoký výkon
 • Robusný

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Vyššia cena

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

electrolux-assisttent-km-4200

Electrolux EKM 4200

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Kvalitný kovový materiál
 • Atraktívny dizajn
 • Dve misy
 • Vysoký výkon
 • Robustný

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Hlučný

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Bosch MUM 54240bosch-mum-54240

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Jednoduchá manipulácia
 • Bohaté príslušenstvo
 • Nenáročná obsluha
 • Možná príprava rôznych jedál
 • Množstvo funkcií šetriacich čas

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Vyššia cena

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

 

eta-gratussino-maxo

Eta Gratussimo MOXO

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Robusný
 • Bohaté príslušenstvo
 • Sila
 • Všestrannosť
 • Jednoduché čistenie

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Zostava na odšťavovanie má svoje muchy

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

electrolux-assistent-ekm4600

Electrolux EKM 4600

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Veľký objem nádoby
 • Bohaté príslušenstvo
 • Vysoký výkon
 • Všestrannosť
 • 2 nádoby

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Vyššia cena

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Kenwood KM 285kenwood

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Veľký objem nádoby
 • Bohaté príslušenstvo
 • Vysoký výkon
 • Množstvo funkcií
 • Kovovvý

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Vyššia cena

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

 

Profesionálne kuchynské roboty nad 400 € so špičkovým príslušenstvom, vysokým výkonom, vysokou kvalitou spracovania a kvalitnou kovovou konštrukciou. K tomuto bodu nie je ani moc čo dodať. Asi ich jediná nevýhoda je vysoká cena a niekedy aj pre rozšírenie príslušenstva nutnosť kúpy ďalších dielov, čo cenu samozrejme zvyšuje.

Najlepšie kuchynské roboty v tejto kategórií:

Kenwood KMM 063

VÝHODY TOHTO PRODUKTUkenwood-km063

 • Pevná celokovová konštrukcia
 • Kvalitné spracovnie
 • Mnoho doplnkov
 • Veľká misa
 • Atraktívny vzhľad

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Náročné na uskladnenie

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

 

Philco PHSM 9000

philco-phsm-9000-kuchyn

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Pevná celokovová konštrukcia
 • Bohaté príslušenstvo
 • Množstvo funkcií, ktoré šetria čas
 • Vysoký výkon
 • Možná príprava rozmanitých jedál

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Vyššia cena

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

 

ETA 0023 90050ETA 0023 90050

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Dizajn
 • Pomerne tichý
 • Veľmi silný

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Vyššia cena

 

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

 

Bosch MUM 54251Bosch MUM 54251

VÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Dizajn
 • Pomerne tichý
 • Veľmi silný

NEVÝHODY TOHTO PRODUKTU

 • Vyššia cena

button_zobrazit-najlepsiu-ponuku

Nevyberajte si zbytočne predražené kuchynské roboty, skúste si vybrať kvalitný za výhodnú cenu a hlavne taký, ktorého naplno využijete, je pravda že za kvalitu sa platí, no niekedy je cena zbytočne privysoká a tak vyberajte s rozumom. Dúfame, že sme Vám týmto menším návodom na vybranie kuchynského robota pomohli a želáme Vám veľa chutných jedál pripravených pomocou kuchynského robota.

Najvýhodnejšie ponuky elektroniky nájdete tu

andreashop
hej sk

Bola pre vás táto recenzia užitočná? Lajknite ho alebo ho zdieľajte medzi svojími kamarátmi, ktorí varia rovnako radi ako vy. Ďakujem!

Posted in Nezaradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.